Paroda „Gyvybės gėlė" skirta skirta Tarptautinei PI dienai

 

Tai integruoto matematikos ir dailės projekto, atlikto su 1a klasės mokiniais, rezultatas.

Kovo 14-oji (03.14) vadinama π (pi) diena, nes matematikoje apytikslė π reikšmė yra 3,14.

3,141592653589793238462643383279502884197169399375105820974944592...

Skaičius π (pi) reiškia apskritimo ilgio ir skersmens santykį. Todėl ši paroda skirta būtent apskritimui.

Mūsų gyvenimas - neatsiejamas nuo apskritimo. Jį sutinkame ir gamtoje, ir buityje. Pridėjus stipinus, apskritimas tampa rato simboliu, kuris, skirtingai nei statiška apskritimo forma, pabrėžia dinamiką. Koncentriniai ratilai (apskritimai) atsiranda įmetus į vandenį kokį nors daiktą. Beje, akmenukų mėtymas į vandenį yra vienas mėgstamiausių vaikų žaidimų! Tikriausiai supratote kodėl, o gal ir patys patyrėte šį nepakartojamą džiugesio jausmą, stebėdami vandenyje susidarantį vaizdą!

Vaikų piešiniuose pavaizduotos gyvybės gėlės, sudarytos iš apskritimų. Tai kas gi sieja šias dvi sąvokas: apskritimas ir gyvybė?

Geometrija visais laikais žavėjo ir žavės mus savo formomis. O apskritimas tarp geometrinių formų užima ypatingą vietą. Jis randamas įvairių civilizacijų kultūros palikimuose. Apskritimo forma analogiška dangaus kūnų Saulės ir Mėnulio formai. Apskritimas simbolizuoja dangų ir visa, kas yra dvasiška. Maginiuose mokymuose apskritimo funkcija — apsaugoti nuo piktųjų dvasių. Per užkeikimo apeigas burtininkas apibrėžia apie save apskritimą, kurį draudžiama peržengti.

Gyvybė – tai organizmo būsena tarp prasidėjimo ir mirties. Šiandien, kai vyksta karas Ukrainoje, mes kaip niekad suprantame, kas yra gyvybė.

O kas gi yra Gyvybės gėlė? Tai geometrinė figūra, sudaryta iš daugybės vienodo dydžio apskritimų, susikertančių vienas su kitu, simbolizuojanti pasaulio sukūrimą. Kad vizualiai būtų aiškiau, mes ją pavaizdavome sudarytą iš 7 apskritimų.

Viename dideliame apskritime įbrėžiami 6 mažesni, vienodo spindulio apskritimai. Kodėl 7? Pasirodo, skaičius 7 yra labai reikšmingas. Pavyzdžiui, yra septyni elementai: vaivorykštės spalvos: raudona, oranžinė, geltona, žalia, mėlyna, indigo ir violetinė; septynios savaitės dienos; budizme yra septyni nušvitimo žingsniai: dėmesingumas, tyrimas, pastangos, džiaugsmas, ramybė, susikaupimas ir dvasinė pusiausvyra.

Dėkojame mokiniams už aktyvų dalyvavimą, kūrybiškumą ir kviečiame pasigrožėti mūsų jaunųjų kūrėjų darbais. Juos galite pamatyti parodoje, kuri veiks gimnazijos skaitykloje nuo kovo 14 d.

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
  • Kur galiu gauti pagalbą
  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
Naujienų archyvas