Trakų Vytauto Didžiojo gimnazija ir Vokietijos Dr.-Carl-Hermann-Gimnazija Schönebeck užmezgė partnerystės ryšius

Gimnazijų bendradarbiavimo idėja pradėta generuoti prieš trejus metus, kai Schönebecko savivaldybės atstovai ir gimnazijos direktorė Jolanta Martyncevienė sutarė dėl partnerystės. Pandemija privertė planus atidėti, bet 2021 m. rudenį buvo grįžta prie iniciatyvos – gimnazijų mokiniai užmezgė pažintis susirašinėdami laiškais, o vėliau ir palaikydami ryšius socialiniuose tinkluose.

2022 m. balandžio 3-9 d. devyni mūsų gimnazijos mokiniai lydimi mokytojų Ritos Sadovskienės ir Ingridos Matijošaitytės vyko į Dr.-Carl-Hermann-Gimnaziją Schönebecke bei savaitę gyveno vokiečių šeimose. Mūsų grupė buvo labai šiltai sutikta: mus sveikino ir visą savaitę kartu buvo gimnazijos direktorius Dr. Ulrich Plaga. Užsimezgusia gimnazijų draugyste džiaugėsi miesto meras Bert Knoblauch, kuris linkėjo Trakams ir Schönebeckui draugauti ne tik politiniu, bet ir mokyklų bendruomenių, šeimų, asmeninių pažinčių lygmeniu. Schönebecko mokytojai parengė įdomią ir turiningą programą. Rytais mokiniai dalyvavo pamokose, kartu  atliko užduotis, diskutavo apie ugdymo procesus Lietuvoje ir Vokietijoje. Taip pat buvo organizuota išvyka į Magdeburgo katedrą, ekskursija po Magdeburgo miestą. Viena diena buvo skirta Berlyno, jo istorijos pažinimui. Lankėmės ir Vokietijos parlamente, kur susitikome su parlamento nariu Tino Sorge. Schönebecke mums buvo organizuota ekskursija į druskų gydyklą, kuria ir garsėja miestas. Per vieną savaitę daug pamatėme, sužinojome, patyrėme, užmezgėme daug naujų pažinčių, iš arti prisilietėme prie kitos kultūros. Kitas mūsų gimnazijų susitikimas vyks Trakuose rugsėjo mėnesį, kai į mūsų šeimas atvyks vokiečių moksleiviai, mokytojai.

Kelionė buvo labai smagi. Maloniai stebino žmonės, aplinka ir visa kultūra. Nebuvo nė vienos neigiamos akimirkos ir Vokietiją palikome su ašaromis (Smiltė).

Kelionė į Vokietiją buvo viena iš įsimintiniausių. Kadangi ilgai buvo sudėtinga išvykti iš Lietuvos dėl pandemijos, buvo labai smagu pasisemti naujų įspūdžių bei idėjų mokyklos bendruomenei. Keliavome į kelis miestus, bet man labiausiai patiko laikas, praleistas  mokykloje. Galėjome išbandyti daug naujų dalykų, pasisemti patirties, kuria dabar galime dalintis savo mokykloje, ir atrasti naujų idėjų, kaip galima gerinti mokymosi kokybę ar jaunų žmonių aktyvumą mokyklos renginiuose. Džiaugiuosi, kad turėjau šansą dalyvauti mainų programoje ir pasisemti daug gerų emocijų (Ieva).

Vokietijoje nuostabiai  praleidau laiką. Jau nuo mažens visad svajojau nuvykti į Vokietiją - smagu, kad turėjau proga išpildyti vieną iš savo svajonių! Taip pat buvo proga tobulinti anglų bei vokiečių kalbų žinias bei susirasti daug naujų draugų. Mano įsimintiniausias įvykis – susitikimas su naujais draugais – vokiečiais - bei su visa mūsų mainų programos grupe. Jau laukiu kito susitikimo! Ačiū mokytojoms už kantrybę ir kelionę (Amanda).

Autorius:
Rita Sadovskienė

Nuotraukos:
Ieva Sučšinskytė 1c , Rugilė Vaisėtaitė 7c, Ingrida Matijošaitytė

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Naujienų archyvas