Su meile Lietuvai...

  • Paskelbė : Valdemaras Jasiūnas
  • Paskelbta: 2022-02-14
  • Kategorija: Renginiai

Vasario 16-oji - mūsų valstybės atkūrimo diena. Diena, kuri pakeitė ir įprasmino visų mūsų gyvenimą. Šiais metais švęsime Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 104 gimtadienį!

Kaip ir kasmet  mūsų gimnazijos bendruomenė ruošiasi šiai šventei. O ką gi paruošėme šiemet? Idėjų buvo daug, visos originalios ir nepakartojamos!

5-12 klasių mokiniai dalyvavo įvairiuose konkursuose, kūrybiniuose darbuose, dovanojo Lietuvai savo sukurtus pašto ženklus, kupinus meilės. pašto. Ženklai buvo iškabinti dovanų sienelėje II aukšto fojė. Dovanų sienelę ,,Su gimtadieniu, Lietuva!” taip pat sukūrė patys mokiniai.  Įdomiausių, originaliausių pašto ženklų kūrėjai apdovanoti prizais. Pasipuošę tautine atributika buvome kviečiami nusifotografuoti prie šventinės foto sienelės.

Ypatingą dovaną Lietuvos 104 gimtadieniui paruošė 8b klasės mokiniai, vadovaujami matematikos mokytojos Danutos Debesienės ir technologijų mokytojos Rasos Kondrotienės. Tai dekoracija „Žydintis sodas“ . Sodas, pagamintas iš šiaudų ir papuoštas mūsų vėliavos spalvų gėlytėmis, puikuojasi gimnazijos III aukšto fojė palubėje. Sodo elementus padėjo kurti ir 8a, 1b,1c klasių mokiniai.

Tai ilgalaikis integruotas matematikos ir technologijų projektas „Su meile Lietuvai“, kurį sudaro net penkios dalys: matematikos pamokų ciklas „Simetrija“, edukacija ,,Šiaudiniai stebuklai: sodų ir žaisliukų rišimas“, technologijos pamokų ciklas „Žydintis sodas“, dekoracija- šiaudinis sodas ir atvira pamoka „Simetrija ir sakralinė geometrija“.

Kaip viskas vyko? Per matematikos pamokas mokiniai suprato simetrijos sąvoką, jos rūšis,  simetrijos pavyzdžių ieškojo supančioje aplinkoje. Po to vyko Trakų amatų centro edukacija, kurios metu mokiniai  susipažino su sodo - žvaigždės rišimo technologija, išmoko rišti pagrindinį elementą - reketuką (oktaedrą). Mokiniai rišo įvairių dydžių reketukus, komponavo juos į grandinėles, žvaigždutes, aiškinosi, kaip sukurti apvalią žvaigždę. Dekoracijai sukurti prireikė dar kelių technologijos pamokų. Pagaliau darbas sukurtas ir visi galime juo pasidžiaugti. O visus tuos, kuriems rūpi mūsų paveldas ir tuos, kurie nori pajusti matematikos grožį ir svarbą, pakviesime į atvirą pamoką Kovo 11-osios išvakarėse.

O Vasario 16 –os išvakarėse kviečiame gimnazijos bendruomenės narius ir svečius užsukti į III  aukšto fojė  pasigrožėti mūsų - mokinių ir mokytojų - bendru kūrybiniu darbu, primenančiu aušrą, pasidabinusią rasos karoliais ir trijų spalvų gėlytėmis.

Sodai – ypatinga tautodailės rūšis. Ypatinga tuo, kad turi giluminę prasmę. Sudarytas jis tik iš trikampių ir kvadratų, bet jame galima atrasti daugiau įžvalgų. Sakoma, kad sodas nerišamas, o auginamas kaip ir žmogus.

Klasikinis sodas - tai dvi taisyklingosios keturkampės piramidės, sudėtos viena prie kitos pagrindais. Viena piramidė nukreipta į viršų - į dausas, kita – žemyn, į požemį. O bendras piramidžių pagrindas - kvadratas  - simbolizuoja žmogaus gyvenimą tarp dangaus ir žemės, tarp pradžios ir pabaigos. Sodo piramidžių ašyje sutelpa visas žmogaus gyvenimas su džiaugsmais ir vargais, norais, siekiais, svajonėmis ir rūpesčiais.

Gal mes nejaučiame, o gal net ir nežinome, kad viršutinė piramidė kaupia dievišką kosminę energiją, kurios yra apstu aplink mus. O apatinė piramidė atiduoda sukauptą energiją tiems, kurie yra gyvena po tuo sodu.

Tad kviečiame visus gimnazijos bendruomenės narius ir svečius apsilankyti gimnazijos III  aukšto fojė, pabūti po sodu, pasigrožėti ir pasikrauti energija. Ekspozicija veiks iki Kovo 11-osios.

Dėkojame sodo kūrėjams – 8b, 8a, 1b ir 1c klasių mokiniams už gražią dovaną, sukurtą su meile  Lietuvai.

 

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Naujienų archyvas