32-ąsias Vytautines švenčiant

  • Paskelbta: 2022-10-31
  • Kategorija: Renginiai

„Vardo suteikimas nėra bereikšmis, jis ypatingas ne tik žmogui, bet ir gimnazijai,” tokiais žodžiais savo kalbą pradėjo Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos direktorė Jolanta Martyncevienė Vytautinėms paminėti skirtame renginyje.

Vardo suteikimo diena be galo svarbi visai Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos bendruomenei. Spalio 27 d. visada liks įsimintina, nes 1990 m. spalio 27 d. gimnazijai suteiktas Vytauto Didžiojo vardas. Šiai progai paminėti gimnazijoje visą savaitę vyko įvairūs renginiai. Matematikos vyresnioji mokytoja Dovilė  Žigienė ir istorijos vyresnysis mokytojas Darius Dumčius inicijavo piešinių konkursą „Vytautas Didysis šiuolaikiniame pasaulyje”. Mokytojai pasiūlė kiekvienai mokinių klasių grupei pavaizduoti tam tikrą Vytauto Didžiojo gyvenimo dešimtmetį šiuolaikinio pasaulio aplinkoje taikant mąstymo raktą „Kas būtų, jeigu…”.

Penktokai ir šeštokai vaizdavo šiuolaikiniame pasaulyje atsidūrusio Vytauto Didžiojo vaikystę. Piešiniuose galima matyti Vytautą, žaidžiantį išmaniaisiais įrenginiais, dėvintį virtualios realybės akinius, besirenkantį žaislinius ginklus prie Trakų salos pilies. Septintokų - aštuntokų darbuose galima matyti reportažo epizodą apie Vytautą Didįjį žinių laidoje, varžymąsi su pusbroliu Jogaila šokių ir automobilių aikštelėje, šiuolaikinėje aplinkoje sudaromą santuoką su būsima žmona Ona. Gimnazistai vaizdavo Vytauto pastangas gauti savo pripažinimą tarp kitų valdovų, būti karūnuotam, mėgautis važiavimu elektriniu paspirtuku ir kitas šaunias idėjas.

Konkurso organizatorius ir kitus bendruomenės narius labai maloniai nustebino ir sužavėjo mokinių fantazija, nuotaikingų ir šmaikščių, įdomių ir kūrybingų darbų pateikimas. Nuo spalio 17 d. darbai eksponuojami gimnazijos aktų salėje. Reikia tikėtis, kad šios užduoties atlikimas padės gimnazijos bendruomenės nariams dar kartą mąstyti ir suprasti seną tiesą: supantis pasaulis ir jame naudojamos priemonės keičiasi, bet žmogaus mąstymas ir elgesys išlieka panašus, todėl ir reikia mokytis istorijos, kad nuo savęs pradėtume keisti pasaulį į geresnę, saugesnę ir taikesnę pusę, prisidedant prie globalios pažangos ir kiekvienam palankesnės ateities.

Spalio 26 d. Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijoje vyko aktyvaus veiksmo renginys „Gyvieji paveikslai“, jį organizavo anglų kalbos mokytojos Irina Knelsienė ir Danguolė Januškevičienė. Į Trakų Vytauto Didžiojo gimnaziją atvykusi psichodramos ekspertė Vida Lipskytė pravedė kelių valandų aktyvaus veiksmo renginį „Gyvieji paveikslai”, padėdama jo dalyviams (I-III klasių gimnazistams) suprasti meno kūrinius, o kartu ir save, savo emocijas, geriau pažinti vieniems kitus, atskleisti savo kūrybingumą.

Veiklą sudarė keli etapai. Pirmasis susiskirstyti grupelėmis. Antrasis pasirinkti vieną iš penkių gimnazijos interjere esančių sienų tapybos kūrinių, susijusių su VYTAUTU DIDŽIUOJU, ir jį išanalizuoti. Trečiasis susirasti tinkančias įvairių spalvų medžiagas ar papildomas priemones, pakartojant išsirinktą tapybos kūrinį bei sugalvoti istoriją apie tai, kas jame vaizduojama, ir surasti tinkamą muziką. Paskutinysis – pristatymas visiems renginio dalyviams: „gyvojo paveikslo” demonstravimas ant sienos tapyto kūrinio fone su pasirinkta muzika ir trumpa istorija apie jo turinį.

Spalio 26 d. renginio pabaiga bendra kūrybiška nuotrauka, į kurią buvo „sueinama“ po vieną, kontaktuojant su  anksčiau atėjusiais, o iš jos „išeinama“ atvirkštine tvarka. Tai buvo edukacija, kurioje buvo kuriami ne tik „gyvieji paveikslai“, bet ir padedama suprasti, jog emocijų savyje užgniaužti nedera, kad labai svarbu išlikti drąsiems ir pasiruošusiems pokyčiams. Renginys, kuriame kiekvieno nuomonė buvo svarbi ir išgirsta, kuris leido pažinti save kaip kitokį žmogų. Renginys buvo išskirtinis, nes atkreipė dėmesį arba paskatino pažvelgti naujai į tai, pro ką dažnai praeiname nepastebėdami, o gal net pajusti, kad VYTAUTAS DIDYSIS yra šalia mūsų KASDIEN.

Vytautines pabaigė spalio 27 d., 12:00 val., gimnazijos aktų salėje vykęs renginys, į kurį rinkosi pirmų klasių gimnazistai ir mokytojai. Renginį organizavo lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Lina Garčinskienė, Sandra Vankevičienė, Deimantė Grilevičiūtė-Klincevičienė, istorijos mokytoja Daiva Kerdokaitė-Kazlauskė ir šokio mokytoja Rimutė Blikertienė. Šventė prasidėjo „Tautiškos giesmės“ giedojimu, vėliau į susirinkusiuosius kreipėsi renginio vedėjai ir gimnazijos direktorė Jolanta Martyncevienė, priminusi mokiniams gimnazijos istoriją, akcentavusi vardo gavimo prasmę ir reikšmę. Tradicinėje Vytauto Didžiojo vardo metinių šventėje buvo skaitoma 2021-2022 m. m. gimnazijos metraščio ištrauka, o pirmų klasių gimnazistai davė iškilmingą gimnazisto priesaiką. Visi kartu tardami „prisiekiu“, įsipareigojo tęsti ir puoselėti gimnazijos tradicijas, būti atkaklūs, empatiški, tolerantiški, kurti naujas, vertas šios gimnazijos garbingos istorijos, tradicijas. Renginys pasibaigė lietuvių liaudies „Linksmapolkės” šokiu.

Kaip yra pasakęs brazilų rašytojas Paulo Coelho: „Pabaigoje būtinai viskas turi būti gerai. Jei kas nors blogai, vadinasi, tai dar ne pabaiga…” Tikimės, kad Vytautas Didysis dar įkvėps ne vieną jaunąją kartą siekti savo tikslų, gerų mokymosi rezultatų ir svajonių. Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijai, Mąstymo mokyklai, netrūks išskirtinių renginių, naujovių ir ypatingų partnerysčių. Džiaugiamės, kad turime kuo didžiuotis.

Autorius:
Evelina Kvietkauskaitė ir Augustė Toločkaitė, Danguolė Januškevičienė ir Irina Knelsienė, Deimantė Grilevičiūtė-Klincevičienė ir Darius Dumčius

Nuotraukos:
Rita Sadovskienė

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Naujienų archyvas