Amerikos kultūros pažinimas LCC tarptautiniame universitete

  • Paskelbta: 2023-12-08
  • Kategorija: Renginiai

Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos mokiniai turėjo išskirtinę galimybę susipažinti su Šiaurės Amerikos kultūra ir įgyti akademinės patirties angliškai bendraujant tarptautinėje universiteto bendruomenėje.   Klaipėdoje įsikūręs LCC tarptautinis universitetas (LCC International University) yra vienintelis Šiaurės Amerikos stiliaus universitetas Rytų Europoje. Universitetas išsiskiria bendruomenišku ir glaudžiu bendravimu tarp studentų ir dėstytojų. Tuo įsitikinome vieną dieną tapę anglų kalba komunikuojančios akademinės bendruomenės dalimi.

     Universitetas išskirtinis savo laisvųjų menų (artes liberales) modeliu, , orientuotu į esmines studentų kompetencijas: kritinį ir globalų mąstymą, veiksmingą komunikaciją, gebėjimą valdyti konfliktus, krikščioniškas vertybes. Istoriškai septyni laisvieji menai nuo viduramžių siejami su fundamentaliais mokslais tokiais kaip astronomija, retorika, dialektika. Neatsitiktinai šiame universitete vyksta anglų viešosios kalbos respublikiniai konkursai.

     Susipažinimo procese buvome akademiškai paklausti,  kuo mūsų gimnazija išsiskiria iš kitų mokyklų. Nuoširdžiai džiaugėmės galėdami papasakoti apie savo bendruomenės savitumą. Mūsų gimnazijos bendruomenė turi savo unikalumą - esame Mąstymo mokykla, taikanti metakognityvinius modelius, mąstymo įpročius bei įrankius. Tai vertinga ugdymo krypties strategija, turinti ryšį netgi su pamatiniais septynių laisvųjų menų t.y. mokslų (septem artes liberales) principais.

     Mokslinė aplinka greitai įtraukė gimnazistus į angliškas paskaitas, kuriose bendravimas vyko seminaro bei diskusijų forma. Gimnazistai dalyvavo prof. Femi Odebiyi lekcijoje apie tarptautinį verslą, diskutavo su mokslininku apie verslumo koncepciją, analizavo verslo tendencijas Lietuvoje bei pasaulyje. Nors veiklose gausiausiai dalyvavo 1-2 klasių gimnazistai, džiugu buvo klausytis sklandžiai angliškai bendraujančios, terminologiją suprantančios bei naudojančios, kritiškai mąstančios ir drąsios diskutuoti auditorijos.  Gimnazistų refleksijos apie Amerikos kultūros pažinimą ir mokymąsi per patirtis yra veiklų prasmingumo argumentai.

       Anot Mildos (1b kl.) „be anglų kalbos ir mokslų toli nenukeliausi. Reikia stengtis, jei nori ko nors pasiekti. Tokios kelionės į teatrus, universitetus mane asmeniškai labai motyvuoja. Paskaitoje buvau nustebusi, kad taip įdomu ir netgi buvo linksma, nes studijas įsivaizdavau kaip ilgą sėdėjimą ir niūrius dėstytojus. Labai patiko, kad universitete visi bendravo kaip viena didelė šeima, vieni kitiems padėjo. O kadangi viskas vyko anglų kalba, tai buvo dar geriau ir dar labiau motyvavo mane mokytis“.

   Norbertas (1b kl.): „dalyvavimas paskaitoje tikrino anglų kalbos žinias. Kadangi viskas universitete buvo anglų kalba, anglų kalbos žinių prireikė visur. Geriau supratau anglų kalbos svarbą“. Rokas (1b kl.): „ moku ir suprantu anglų kalbą. Smagu, kad galėjau suprasti anglų kalbą ir prasmingai praleidau dieną“.

     Danielius (1b kl.): „The professor talked about business and the key elements to start a business so it expands my knowledge in the business world. The activities grow my motivation for school, which is actually my future. The teachers showed us how fun life can be at a university and the sports, and the new skills they offer.“

     Matas (1b kl.) pastebėjo, kad „visi, kas gyvena ir dirba universitete,  kalba tik angliškai“. Titas (1b kl.) pasidžiaugė, kad „ nors buvo kalbama tik angliškai, jis viską suprato, analizavo. Visa komanda komunikavome, bendravome.“

    Albertas (1c kl.): „Man labai patiko Klaipėdos miestas. Labai gražus senamiestis. Daug sniego, gražūs laivai. Labai įdomiai mums pasakojo universitete“. Austėja (1c kl.): „Labiausiai patiko pabūti žiemą prie jūros ir LCC universitete.“   

   Jokūbas (1c kl.): „Kelionė į Klaipėdą buvo ilga, bet atvažiavus buvo ką veikti.  Lankėmės Klaipėdos pilies muziejuje, kur buvo rodomas gyvenimas nuo baltų iki antrojo pasaulinio karo. Lankėmės užsieniečių universitete. Pamatėme, kad Lietuvoje kalbama ne tik lietuviškai, bet ir angliškai, mokoma pilietiškumo“.

    Rėjus (1c kl.): „Diena buvo šalta, snieguota, bet labai patiko universitetas, gamtos grožis ir jūra. Anot Mantės Č. (1c kl.), „Ši kelionė buvo labai smagi, buvo smagu žiemą nuvažiuoti prie jūros. Įspūdinga.“

    Austėja V. (1c kl.): „Nors diena buvo tamsi ir niūri, mano nuotaiką praskaidrino Klaipėdos jūra. Buvo labai įdomu sužinoti apie universitetą. Esu labai laiminga, kad turiu labai smagius klasiokus. Buvo labai smagi ir nuotaikinga kelionė prie jūros.“

     Adrijaus (2a kl.) manymu, „Ekskursija į Klaipėdą buvo nuostabi patirtis, kurią bus sunku pamiršti. Aplankėme Klaipėdos senamiestį. Keliavome link jūros, pajutome Baltijos vėją ir smėlį po kojomis.  LCC universitete mus pasitiko draugiški studentai ir nuostabi universiteto atmosfera. Modernus universiteto kampusas stebino savo architektūra ir funkcionalumu.“

    Domui ir Dovydui (2a kl.) „kilo minčių ateityje studijuoti šiame universitete“ , jie atkreipė dėmesį į „ gerų pažymių reikalingumą“. Gimnazistų manymu, tai buvo „viena iš informatyviausių ir naudingiausių kelionių“.

    Joris (2a kl.) : „ I really liked LCC's teaching methods and what they teach, especially in business, as business is the second only to medicine, and I'm definitely considering applying. Overall, what I liked about the school is that they genuinely care about students' education. An additional bonus is that they have a basketball team, so I can pursue my hobby there even after high school.“

    Arnas (2a kl.): „Džiaugiuosi laisvu laiku prieš universitetą, tokiame amžiuje,  manau, visi vertiname galimybę savarankiškai ir  su draugais patyrinėti miestą, į kurį užsukame tikrai nedažnai, juo labiau per ekskursijas. LCC universitetas labai patiko, ypač įtraukė paskaitų anglų kalba idėja. Nors ateityje planuoju stoti į inžineriją, kurios tarp pasirinkimų nebuvo, vis tiek buvo puiki proga pasisemti daugiau žinių apie universitetinį gyvenimą bei ypatumus. Dėkoju profesoriui iš užsienio už įdomią, interaktyvią bei aktualią paskaitą. Sužinojau daug naujo ir praplėčiau akiratį, kaip, manau, padarė ir dauguma draugų. Taip pat dėkoju ir universitetui, kad mus priėmė, o labiausiai - Jums, už šią puikią ekskursiją, kurios metu ir rimtai atstovavome savo gimnazijai, ir smagiai pašėlome už jo ribų. Dar kartą ačiū, tikiuosi, kad ateityje dar bus panašių kelionių.“

    Sofija (4c kl.): „Universiteto prof. Femi Odebiyi vedė itin įdomią paskaitą anglų kalba apie verslumą ir verslo įtaką mūsų gyvenime. Šios paskaitos metu supratau, kokia nuostabi yra universiteto aplinka, lektorius rodė dėmesį kiekvienam mokiniui ir išklausė kiekvieno minčių, tai leido įsitikinti, jog dėstytojai šiame universitete rūpinasi kiekvienu studentu, o jų šiltas bendravimas uždega noru veikti ir spręsti opias pasaulio problemas. Vėliau turėjome puikią progą pamatyti studentų miestelį, kuris susideda iš bendrabučių, valgyklos, sporto salės. Turėjome galimybę pabendrauti su ten studijuojančiais studentais. Čia mokosi studentai iš daugiau nei 50 šalių bei 73% dėstytojų yra iš užsienio. Šis tarptautinis universitetas siūlo šešias bakalauro programas anglų kalba, o universiteto alumnai dirba žymiausiose pasaulio įmonėse. Tokia globali bendruomenė ir kultūra mane ypač sužavėjo, o universiteto šūkis „Drąsiai žengti į pasaulį“ tik pastūmėjo svarstyti apie studijas užsienyje, kadangi tokia patirtis praplečia jauno žmogaus akiratį ir atveria naujus horizontus. Manau, jog universiteto studentų  aktyvus gyvenimas, šiltas santykis su dėstytojais bei galimybė būti apsuptam skirtingų kultūrų tik įkvepia jaunus žmones žengti į priekį, nebijoti klysti bei augti kaip asmenybei.“ 

 

Dėkoju mokytojai metodininkei Sandai Valentienei ir vyr. mokytojai Jūratei Leščinskienei už bendradarbiavimą organizuojant netradicinę išvyką.

 

TVDG anglų kalbos mokytoja metodininkė

Jūratė Budvydienė

Autorius:
Mokyt. metodininkė Jūratė Budvydienė

Nuotraukos:
-

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Naujienų archyvas