Stovykla ,,Vytautukai 2024 – M.K.Čiurlionio takais“

Daugybė žmonių keliones įtraukia į savo laimės formulę. Juk būtent keliaudami susipažįstame su pasauliu, randame draugų ir patiriame daugybę netikėtumų. TVDG vasaros socializacijos stovykla ,,Vytautukai 2024“ rugpjūčio 19-23 dienomis, ugdydamiesi pažintinę, kultūrinę, komunikavimo, socialinę ir kitas kompetencijas, tyrinėjo Dzūkijos etnografinio regiono vietas, susijusias su vienu žymiausiu Lietuvos menininku M.K. Čiurlioniu ir ieškojo savo laimės formulės.

                      Pažintį su menininku stovyklos dalyviai pradėjo nuo Druskininkų M.K.Čiurlionio memorialinio muziejaus. Muziejuje akį traukė Čiurlionių šeimos fisharmonija, virš jos kabantis skambinimo tvarkaraštis, Mykolo Oginskio M.K. Čiurlioniui dovanotas pianinas, menininko kambarėlis. Lankydamiesi muziejuje ne tik susipažinome su menininko gyvenimu, kūryba, pažvelgėme į aplinką, kurioje M.K.Čiurlionis ieškojo įkvėpimo šaltinio, kūrė, bet ir, kaip tikri dailininkai, tapėme ant molbertų senajame Čiurlionių obelų sode šalia šeimos namų. Kiekvienas stovyklos dalyvis galėjo pasirinkti veiklai patinkančią vietą, motyvą ir įamžinti norimą kraštovaizdį.

                      Daug įspūdžių stovyklautojai patyrė ir dalyvaudami Kauno nacionalinio M.K. Čiurlionio dailės muziejaus edukacijoje ,,Simboliai ir ženklai M.K. Čiurlionio kūryboje“. Menininkas susirašinėdamas laiškais su broliais kartais naudojo  ne tik mums gerai pažįstamus simbolius – raides, tačiau ir slaptus simbolius, kuriais užšifruodavo norimą tekstą. Edukacinio užsiėmimo metu šifravome M.K.Čiurlionio kurtą raštą, apžvelgėme paveikslus su šiais motyvais ir, naudodamiesi grafikos priemonėmis - rašalu ir plunksna, kūrėme slaptą laišką draugui, semdamiesi įkvėpimo iš M.K. Čiurlionio kūriniuose vaizduojamų simbolių. Sukurti laiškai dienos pabaigoje buvo šifruojami adresatų.

       Pažintį su Dzūkijos kraštu vainikavo Dzūkijos gastronominio paveldo edukacija ,,Gricių banda" - dzūkų apeiginis kepinys iš grikių miltų su visais lukštais. Edukatorė mokė ruošti grikinės babkos tešlą, kurios recepto nusakyti beveik neįmanoma - viskas dedama iš akies, pagal kiekvienos šeimininkės pajautimą. Kol krosnyje kepė gricių banda, sodybos šeimininkė vaišino grikių koše su grybų padažu. Buvo labai skanu! Likome sužavėti.  

                     Viena gražiausių stovyklos ,,Vytautukai 2024“ veiklų – pažintis su didžiausia šalies aukštapelke. Čepkelių raistas rezervatas, kuriam suteiktas Europos laukinės gamtos teritorijų sertifikatas. Tai unikalus, žmogaus veiklos mažai paliestas pelkynų kompleksas. Čia iš apžvalgos bokšto atsiveria didžiuliai miškingomis salomis iškaišyti padūmavusios pelkės plotai, o medinis takas nuveda į apžvalgos aikštelę. Stovyklos dalyviai turėjo galimybę ne tik  susipažinti su raisto augalija ir gyvūnija, bet ir paragauti raisto karalienių -  spanguolių ir bruknių bei basomis pavaikščioti po pelkę.

                      Maudynės Lavyso ežere, stalo žaidimai, tinklinis ir krepšinis, pokalbiai iki vėlumos vainikuodavo stovyklos dalyvių dienos pabaigą. Kiekviena stovyklos diena prabėgo kaip viena akimirka. ,,Vytautukai“ ne tik susipažino su M.K.Čiurlionio gyvenimu, kūryba, Dzūkijos etnografiniu regionu, bet ir ugdėsi komunikavimo, socialinę kompetencijas, taikė Mąstymo mokyklos įrankius ir įpročius. Didžiuojamės ,,Vytautukais“ ir tariame nuoširdų AČIŪ. Jūs buvote nuostabūs! Iki kitų kartų!

Autorius:
Organizatoriai

Nuotraukos:
Sandra Vankevičienė, Asta Naruševičienė

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Naujienų archyvas