Istorijų namuose

  • Paskelbta: 2022-11-21
  • Kategorija: Renginiai

Mes, 1b klasės gimnazistai, lankėmės Istorijų namuose – dalyvavome edukacinėje programoje „Senovės Egiptas. Mirties industrija“. Istorijų namai, įsikūrę Vilniuje, ant Neries kranto, yra viena iš Lietuvos Nacionalinio muziejaus šakų. Viena iš muziejaus parodų buvo „Ką slepia sarkofagas? Senovės Egipto mumijų tyrimai“. Paroda vyko nuo šių metų gegužės 6 iki lapkričio 20 dienos.

Edukacijoje daug sužinojome apie patį muziejų, iš kur eksponatai yra atvežti. Muziejuje galima pamatyti gyvūnų, vaikų ir suaugusių žmonių mumijas iš Egipto, tačiau yra ir netikrų mumijų, į tikrą vyniojimo medžiagą būdavo suvyniojami akmenys, kaulai ir parduodami turistams kaip tikros mumijos. Taip pat matėme skarabėjų ir kitokių statulėlių, įvairiausių papuošalų, sarkofagų. Sužinojome, kaip yra nustatomas mumijų amžius pagal anglies molekulių irimą.

Buvo smagu pasiskirsčius komandomis, naudojantis programėle Actionbound, susipažinti su šiame muziejuje pasakojamomis istorijomis apie Senovės Egiptą. Kiekvienoje salėje mūsų laukė po 4-6 klausimus, į kuriuos ieškojome atsakymų.

Patiko tai, kad atlikę visas užduotis galėjome aptarti, kas padarė didžiausią įspūdį, pasiūlyti, kaip muziejus galėtų tapti dar patrauklesnis savo lankytojams.

Autorius:
Ula Kazlauskaitė, 1b klasė

Nuotraukos:
Sigita Misevičienė

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Naujienų archyvas